-18%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
Samsung
Order via WhatsApp
Samsung Automatic Washing Machine WA21CK6745BVRT
SKU: 80010687
Rs. 220,900
Rs. 268,500
Save 18%
COD Available
Out of Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Brand Name: Samsung
Model Name: WA21CK6745BVRT
Type: Fully Automatic Top Load
Capacity: 21 kg
Spin Speed: 700 RPM
| General | |
| Brand Name | Samsung |
| Model Name | WA21CK6745BVRT |
| Type | Fully Automatic Top Load |
| Capacity | 21 kg |
| Spin Speed | 700 RPM |
| Energy Efficiency | A++ rating |
| Display | LED display |
| Wash Programs | Multiple (Eco Tub Clean, Delicates, Jeans, etc.) |
| Drum Material | Stainless steel |
| Voltage | 220V-240V |
| Dimensions | 637 x 1093 x 701 mm (W x H x D) |
| Weight: Gross Weight: 51 kg, Net Weight | 45 kg |
- Brand Name: Samsung
- Model Name: WA21CK6745BVRT
- Type: Fully Automatic Top Load
- Capacity: 21 kg
- Spin Speed: 700 RPM
- Energy Efficiency: A++ rating
- Display: LED display
- Wash Programs: Multiple (Eco Tub Clean, Delicates, Jeans, etc.)
- Drum Material: Stainless steel
- Voltage: 220V-240V
- Dimensions: 637 x 1093 x 701 mm (W x H x D)
- Weight: Gross Weight: 51 kg, Net Weight: 45 kg
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Featured
Haier
Haier Automatic Washing Machine HWM-120-1678ES8
Rs 95,000
Sold Out
Samsung
Samsung Automatic Washing Machine WA11T5260BY
Rs 78,000
Rs 92,000
Dawlance
Dawlance Automatic Washing Machine DWT-260C
Rs 32,000
Sold Out
PEL
PEL Automatic Washing Machine PAWM-900i
Rs 45,000
Rs 52,000
Sale
Super Asia
Super Asia Automatic Washing Machine SA-812 I Graphite Auto Inverter Metal
Rs 101,500
Rs 106,900
Sale
Haier
Haier Automatic Washing Machine HWM 150-1678 ES8
Rs 95,000
Rs 101,100
Recently Viewed
Sale
Dawlance
Dawlance Automatic Washing Machine DWT-1006 Mystic Grey
Rs 80,000
Rs 90,700
Sale
Super Asia
Super Asia Automatic Washing Machine SA-809G Graphite Metal
Rs 65,500
Rs 69,000
Sold Out
Samsung
Samsung Automatic Washing Machine WA15CK5745BDRT
Rs 163,900
Rs 194,800
Sale
Haier
Haier Automatic Washing Machine HWM 120-B1678S8
Rs 100,000
Rs 105,300
Sale
Dawlance
Dawlance Automatic Washing Machine DWT-9560 Mystic Grey
Rs 62,000
Rs 77,200
Sale
Haier
Haier Automatic Washing Machine HWM 120-826S6
Rs 82,000
Rs 86,400
Rs. 220,900
Rs. 268,500