-36%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
Samsung
Order via WhatsApp
Samsung Automatic Washing Machine WA80CK4240BWRT
SKU: 80010601
Rs. 78,000
Rs. 121,100
Save 36%
COD Available
Out of Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Washing Capacity (kg): 8.0 kg
Pulsator: PP Dual Storm
Drum Type: 2nd Diamond
Net Weight: 27 kg
Washing Capacity (kg): 8.0 kg
| General | |
| Washing Capacity (kg) | 8.0 kg |
| Pulsator | PP Dual Storm |
| Drum Type | 2nd Diamond |
| Net Weight | 27 kg |
| Washing Capacity (kg) | 8.0 kg |
| Body Color | White |
| Door | Black Caviar |
| Panel Display | LED |
| Net Weight | 27 kg |
| Gross Dimension (WxHxD) | 580 x 890 x 600 mm |
| Gross Weight | 31 kg |
- Washing Capacity (kg): 8.0 kg
- Pulsator: PP Dual Storm
- Drum Type: 2nd Diamond
- Net Weight: 27 kg
- Washing Capacity (kg): 8.0 kg
- Body Color: White
- Door: Black Caviar
- Panel Display: LED
- Net Weight: 27 kg
- Gross Dimension (WxHxD): 580 x 890 x 600 mm
- Gross Weight: 31 kg
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Featured
Haier
Haier Automatic Washing Machine HWM-120-1678ES8
Rs 95,000
Sold Out
Samsung
Samsung Automatic Washing Machine WA11T5260BY
Rs 78,000
Rs 92,000
Dawlance
Dawlance Automatic Washing Machine DWT-260C
Rs 32,000
Sold Out
PEL
PEL Automatic Washing Machine PAWM-900i
Rs 45,000
Rs 52,000
Sale
Super Asia
Super Asia Automatic Washing Machine SA-812 I Graphite Auto Inverter Metal
Rs 101,500
Rs 106,900
Sale
Haier
Haier Automatic Washing Machine HWM 150-1678 ES8
Rs 95,000
Rs 101,100
Recently Viewed
Sale
Dawlance
Dawlance Automatic Washing Machine DWT-1006 Mystic Grey
Rs 80,000
Rs 90,700
Sale
Super Asia
Super Asia Automatic Washing Machine SA-809G Graphite Metal
Rs 65,500
Rs 69,000
Sold Out
Samsung
Samsung Automatic Washing Machine WA17CK6745BDRT
Rs 201,900
Rs 247,400
Sale
Haier
Haier Automatic Washing Machine HWM 120-B1678S8
Rs 100,000
Rs 105,300
Sale
Dawlance
Dawlance Automatic Washing Machine DWT-9560 Mystic Grey
Rs 62,000
Rs 77,200
Sale
Haier
Haier Automatic Washing Machine HWM 120-826S6
Rs 82,000
Rs 86,400
Rs. 78,000
Rs. 121,100