-15%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
Samsung
Order via WhatsApp
Samsung LED 75" 75DU8100
SKU: 80011756
Rs. 450,000
Rs. 526,400
Save 15%
COD Available
Out of Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Series: 8
Screen Size: 75?
Resolution: 3,840 x 2,160
Picture Engine: Crystal Processor 4K
Color: Dynamic Crystal Color
| General | |
| Series | 8 |
| Screen Size | 75? |
| Resolution | 3,840 x 2,160 |
| Picture Engine | Crystal Processor 4K |
| Color | Dynamic Crystal Color |
| Speaker Type | 2 CH |
| HDMI | 3 |
| USB | 2 |
| Bluetooth | Yes (BT5.2) |
| Power Supply | AC100-240V 50/60Hz |
| Power Consumption (Max) | 135 W |
- Series: 8
- Screen Size: 75?
- AirSlim
- Smart Hub
- Contrast Enhancer
- HDR
- Motion Xcelerator
- PQI (Picture Quality Index)
- Advance Sollar Cell Remote
- Make Video Calls
- Q-Symphony
- UHD Dimming
- Adaptive Sound
- Resolution: 3,840 x 2,160
- Picture Engine: Crystal Processor 4K
- Color: Dynamic Crystal Color
- Speaker Type: 2 CH
- HDMI: 3
- USB: 2
- Bluetooth: Yes (BT5.2)
- Power Supply: AC100-240V 50/60Hz
- Power Consumption (Max): 135 W
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Featured
TCL
TCL 43P635 4K UHD Android LED TV 43 Inch
4.5 (2)
Rs 92,500
Sold Out
Samsung
Samsung 55CU7000 Crystal UHD Smart TV 55 Inch
Rs 135,000
Rs 158,000
Haier
Haier H43K800FX Android LED TV 43 Inch
Rs 72,000
Dawlance
Dawlance 50G22 Canvas 4K Android LED TV 50 Inch
Rs 97,000
Featured
Dawlance
Dawlance 50G3A Pro 4K Google LED TV 50 Inch
Rs 105,000
Sold Out
Samsung
Samsung LED 32" UA32T5300AUSMM (Smart)
Rs 59,900
Rs 73,600
Recently Viewed
Sale
PEL
PEL Ref (PRINVOGD-6360 Red Blaze) Digitron Flat Inverter
Rs 105,900
Rs 111,500
Sale
Haier
Haier LED 50" H50S5UG PRO (4K Android)
Rs 114,354
Rs 124,300
Sale
Anex
ANEX Oven Toaster 3070
Rs 31,920
Rs 37,300
Sale
Dawlance
Dawlance Refrigerator 91999 Avante + Ruby Red (GD INV)
Rs 125,000
Rs 133,300
Sold Out
Samsung
Samsung LED 75" QA-75Q7FAAUSMM
Rs 509,000
Rs 578,900
Sale
Dawlance
Dawlance REF 91999 Graze + Gem Black (GD INV)
Rs 130,000
Rs 135,800
Rs. 450,000
Rs. 526,400