-5%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
Samsung
Order via WhatsApp
Samsung Refrigerator Side By Side RS80T5190SL (IN)
SKU: 80010996
Rs. 550,000
Rs. 579,000
Save 5%
COD Available
Out of Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Refrigerant: R600a
Number of door guards: 2
Compressor: Digital inverter compressor
Number of drawers: 2
Number of shelves (total): 4
| General | |
| Refrigerant | R600a |
| Number of door guards | 2 |
| Compressor | Digital inverter compressor |
| Number of drawers | 2 |
| Number of shelves (total) | 4 |
| Shelf material | tempered glass |
| Power Consumption | 29.6 |
| Rated voltage | 220 V / 60Hz |
| Ice water purifier | has exist |
| Water filter | 3-stage |
| Door type | 3-door food showcase (metal cooling door) |
| Freezer capacity (Liter) | 292 |
| Refrigerating room capacity (Liter) | 513 |
| Total capacity (Liter) | 805 |
| smart Built in WiFi | has exist |
| App connection SmartThings mobile app support | has exist |
| Gross Weight | 151 kg |
| Net Weight | 141 kg |
- Refrigerant: R600a
- Number of door guards: 2
- Compressor: Digital inverter compressor
- Number of drawers: 2
- Number of shelves (total): 4
- Shelf material: tempered glass
- Refrigerating room specifications
- LED lighting
- Top lighting
- Power Consumption: 29.6
- Rated voltage: 220 V / 60Hz
- Ice water purifier: has exist
- Water filter: 3-stage
- water purification filter (built-in type)
- Door type: 3-door food showcase (metal cooling door)
- Freezer capacity (Liter): 292
- Refrigerating room capacity (Liter): 513
- Total capacity (Liter): 805
- smart Built in WiFi: has exist
- App connection SmartThings mobile app support: has exist
- Gross Weight: 151 kg
- Net Weight: 141 kg
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Sold Out
Featured
Samsung
Samsung RS62R5001M9 Side by Side Refrigerator
4.5 (2)
Rs 148,000
Sale
Haier
Haier Side By Side Refrigerator HRF-622IBS
Rs 250,000
Rs 263,200
Sale
Haier
Haier SBS Ref HRF-678TGG
Rs 355,000
Rs 377,900
Sale
Haier
Haier Side By Side Refrigerator HRF-578TBG
Rs 225,000
Rs 227,400
Sale
Haier
Haier Side By Side Refrigerator HRF-622ICG
Rs 260,000
Rs 275,800
Sale
Dawlance
Dawlance No Frost Ref DMD-9060 GD
Rs 335,000
Rs 353,700
Recently Viewed
Sale
Anex
ANEX Juicer Blender Grinder 177 GL
Rs 13,100
Rs 15,400
Sale
Philips
Philips Air Fryer (HD-9280)
Rs 49,900
Rs 68,500
Sale
Westpoint
Westpoint Juicer Blender Grinder (WF-7501)
Rs 10,900
Rs 16,800
Sale
Westpoint
Westpoint Citrus Juicer WF-547
Rs 7,000
Rs 9,400
Sale
Haier
Haier LED 50" 50S81EUX (Q LED)
Rs 110,000
Rs 126,300
Sale
Anex
ANEX Dry Iron (Heavy Weight) 1076B
Rs 6,760
Rs 7,800
Rs. 550,000
Rs. 579,000