-10%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
TCL
Order via WhatsApp
TCL LED 32" 32S59K (Q LED)
SKU: 80011466
Rs. 53,105
Rs. 58,900
Save 10%
COD Available
Out of Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Size: 32"
CPU: CA55x4 @1.1GHz
RAM/ROM: 1GB RAM + 8GB Flash
Wi-Fi: Yes
Display Type: QLED
| General | |
| Size | 32" |
| CPU | CA55x4 @1.1GHz |
| RAM/ROM | 1GB RAM + 8GB Flash |
| Wi-Fi | Yes |
| Display Type | QLED |
| Resolution | 2K - FHD (1920×1080) |
| HDR | HDR10 |
| Micro Dimming | Yes |
| Brightness | Up to 300 nits |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Speaker Type | 8W × 2 |
| Audio Technology | Dolby Audio | DTS Virtual·X |
| TV Parts | 2 Years (Panel, parts, or home service; excludes panel breakage, electric spark, and burn damage) |
General Features
- Size: 32"
- CPU: CA55x4 @1.1GHz
- RAM/ROM: 1GB RAM + 8GB Flash
- Wi-Fi: Yes
- Display Type: QLED
- Resolution: 2K - FHD (1920×1080)
- HDR: HDR10
- Micro Dimming: Yes
- Brightness: Up to 300 nits
- Refresh Rate: 60Hz
- Speaker Type: 8W × 2
- Audio Technology: Dolby Audio | DTS Virtual·X
- TV Parts: 2 Years (Panel, parts, or home service; excludes panel breakage, electric spark, and burn damage)
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Sale
Featured
Haier
Haier H55S80EUX 4K QLED Smart TV 55 Inch
Rs 115,000
Rs 135,000
Sale
TCL
TCL 55C645 QLED 4K Google TV 55 Inch
Rs 105,000
Rs 125,000
Sold Out
TCL
TCL LED 43" 43T6C (QLED)
Rs 87,400
Rs 98,900
Sold Out
TCL
TCL LED 40" 40S59K (Q LED)
Rs 72,105
Rs 79,900
Sold Out
TCL
TCL LED 98" 98P8K (Q LED)
Rs 827,908
Rs 947,300
Sold Out
TCL
TCL LED 65" 65P79L (Q LED)
Rs 218,410
Rs 242,000
Recently Viewed
Dawlance
Dawlance Powercon X-15 Inverter Split AC 1 Ton
Rs 115,000
Sale
Haier
Haier Kitchen Hood HCH9004T
Rs 49,500
Rs 52,200
Sale
Dawlance
Dawlance AC 1.5 Ton split Inverter DAC Enercon 30
Rs 140,000
Rs 142,200
Sale
TCL
TCL LED TV 40 Inch 40L5A
Rs 68,490
Rs 72,100
Sale
Anex
ANEX Hot Plate (AG-2167)
Rs 11,760
Rs 13,700
Sale
Westpoint
Westpoint Rice Cooker WF-5350
Rs 13,900
Rs 18,900
Rs. 53,105
Rs. 58,900