-10%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
TCL
Order via WhatsApp
TCL LED 65" 65T6C (Q LED)
SKU: 80011241
Rs. 193,800
Rs. 214,700
Save 10%
COD Available
Out of Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Size: 65"
Chassis: RT2875
CPU: A752 + A552
Operating System: GTV
RAM/ROM: 2GB + 16GB
| General | |
| Size | 65" |
| Chassis | RT2875 |
| CPU | A752 + A552 |
| Operating System | GTV |
| RAM/ROM | 2GB + 16GB |
| Power Consumption | 110W |
| Display Type | QLED |
| Display Resolution | 3840x2160 |
| HDR | HDR10+ |
| Brightness (cd/m²) | 350 nit (typ) |
| Colors | 1.07B (8-bit + FRC), Quantum Dots |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Speaker Type | 2.0CH |
| Audio Power Output (THD = 7%) | 10W |
| Dolby Atmos | Yes |
| DTS | DTS |
| HDMI | Yes |
| USB | USB 3.0 |
- Size: 65"
- Chassis: RT2875
- CPU: A752 + A552
- Operating System: GTV
- RAM/ROM: 2GB + 16GB
- Power Consumption: 110W
- Display Type: QLED
- Display Resolution: 3840x2160
- HDR: HDR10+
- Brightness (cd/m²): 350 nit (typ)
- Colors: 1.07B (8-bit + FRC), Quantum Dots
- Refresh Rate: 60Hz
- Speaker Type: 2.0CH
- Audio Power Output (THD = 7%): 10W
- Dolby Atmos: Yes
- DTS: DTS
- HDMI: Yes
- USB: USB 3.0
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Sale
Featured
Haier
Haier H55S80EUX 4K QLED Smart TV 55 Inch
Rs 115,000
Rs 135,000
Sale
TCL
TCL 55C645 QLED 4K Google TV 55 Inch
Rs 105,000
Rs 125,000
Sold Out
TCL
TCL LED 43" 43T6C (QLED)
Rs 87,400
Rs 98,900
Sold Out
TCL
TCL LED 40" 40S59K (Q LED)
Rs 72,105
Rs 79,900
Sold Out
TCL
TCL LED 65" 65P79L (Q LED)
Rs 218,410
Rs 242,000
Sold Out
TCL
TCL LED 98" 98P8K (Q LED)
Rs 827,908
Rs 947,300
Recently Viewed
Dawlance
Dawlance 9193 WB Chrome Pro Refrigerator
Rs 104,000
Sale
Dawlance
Dawlance AC 1.0 Ton Split Inverter DAC-Mega T+ 15
Rs 130,000
Rs 165,100
Sale
Haier
Haier Automatic Washing Machine HWM85-1708
Rs 52,900
Rs 77,000
Sale
Dawlance
Dawlance Refrigerator 9169 WB Avante + Ruby Red (GD INV)
Rs 90,000
Rs 95,800
Sale
TCL
TCL Split AC 2 Ton Inverter TAC-24HEA
Rs 190,000
Rs 210,500
Sale
Anex
ANEX Hand Blender (AG-146)
Rs 9,200
Rs 10,400
Rs. 193,800
Rs. 214,700