-19%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
TCL
Order via WhatsApp
TCL LED 75" 75C6KS (Mini Q LED)
SKU: 80011301
Rs. 342,900
Rs. 421,000
Save 19%
COD Available
Out of Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Size: 75"
Chassis: RT2875P
CPU: CA752 + CA552
OS: GTV
RAM/ROM: 2GB+16GB
| General | |
| Size | 75" |
| Chassis | RT2875P |
| CPU | CA752 + CA552 |
| OS | GTV |
| RAM/ROM | 2GB+16GB |
| Power Consumption | 300W |
| Display Type | QD-MiniLED |
| Display Resolution | 3840x2160 |
| UHD Support | Yes |
| HDR | HDR10+ |
| Brightness (cd/m²) | HDR high brightness |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Speaker Type | 2.1CH - ONKYO Audio System |
| Audio Power Output (THD=7%) | 2*10W+20W |
| Dolby Atmos | Yes |
| DTS: DTS:X, DTS VIRTUAL | X |
| HDMI | Yes |
| USB | USB 3.0 |
- Size: 75"
- Chassis: RT2875P
- CPU: CA752 + CA552
- OS: GTV
- RAM/ROM: 2GB+16GB
- Power Consumption: 300W
- Display Type: QD-MiniLED
- Display Resolution: 3840x2160
- UHD Support: Yes
- HDR: HDR10+
- Brightness (cd/m²): HDR high brightness
- Refresh Rate: 60Hz
- Speaker Type: 2.1CH - ONKYO Audio System
- Audio Power Output (THD=7%): 2*10W+20W
- Dolby Atmos: Yes
- DTS: DTS:X, DTS VIRTUAL:X
- HDMI: Yes
- USB: USB 3.0
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Sale
Featured
Haier
Haier H55S80EUX 4K QLED Smart TV 55 Inch
Rs 115,000
Rs 135,000
Sale
TCL
TCL 55C645 QLED 4K Google TV 55 Inch
Rs 105,000
Rs 125,000
Sold Out
TCL
TCL LED 43" 43T6C (QLED)
Rs 87,400
Rs 98,900
Sold Out
TCL
TCL LED 40" 40S59K (Q LED)
Rs 72,105
Rs 79,900
Sold Out
TCL
TCL LED 65" 65P79L (Q LED)
Rs 218,410
Rs 242,000
Sold Out
TCL
TCL LED 98" 98P8K (Q LED)
Rs 827,908
Rs 947,300
Recently Viewed
Sale
Super Asia
Super Asia Food Processor FP-9090
Rs 12,900
Rs 14,700
Sale
TCL
TCL LED 65" 65C6K (Mini Q LED)
Rs 272,555
Rs 302,000
Sale
Anex
ANEX Sandwich Maker (AG-2046)
Rs 6,780
Rs 7,900
Sale
Haier
Haier LED 50" 50K85FUX
Rs 99,000
Rs 126,300
Sale
Dawlance
Dawlance LED 55" Delta Series
Rs 174,900
Rs 184,200
Sold Out
TCL
TCL LED 75" 75P8K (Q LED)
Rs 321,908
Rs 368,400
Rs. 342,900
Rs. 421,000