-10%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
TCL
Order via WhatsApp
TCL LED 85" 85C6K (Mini Q LED)
SKU: 80011302
Rs. 664,905
Rs. 736,800
Save 10%
COD Available
In Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Size: 85"
Chassis: MT9653
CPU: A73*4
OS: GTV
RAM/ROM: 3GB+32GB
| General | |
| Size | 85" |
| Chassis | MT9653 |
| CPU | A73*4 |
| OS | GTV |
| RAM/ROM | 3GB+32GB |
| Power Consumption | 385W |
| Display Type | QD-MiniLED |
| Display Resolution | 3840x2160 |
| UHD Support | Yes |
| HDR | HDR10+ |
| Brightness (cd/m²) | HDR high brightness |
| Colors | 1.07G 8bit+FRC, Quantum Dots |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Speaker Type | 2.1CH - Onkyo Audio System |
| Audio Power Output (THD=7%) | 2*10W + 20W |
| Dolby Atmos | Yes |
| DTS: DTS:X, DTS VIRTUAL | X |
| HDMI | Yes |
| USB | USB 3.0 |
- Size: 85"
- Chassis: MT9653
- CPU: A73*4
- OS: GTV
- RAM/ROM: 3GB+32GB
- Power Consumption: 385W
- Display Type: QD-MiniLED
- Display Resolution: 3840x2160
- UHD Support: Yes
- HDR: HDR10+
- Brightness (cd/m²): HDR high brightness
- Colors: 1.07G 8bit+FRC, Quantum Dots
- Refresh Rate: 144Hz
- Speaker Type: 2.1CH - Onkyo Audio System
- Audio Power Output (THD=7%): 2*10W + 20W
- Dolby Atmos: Yes
- DTS: DTS:X, DTS VIRTUAL:X
- HDMI: Yes
- USB: USB 3.0
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Sale
Featured
Haier
Haier H55S80EUX 4K QLED Smart TV 55 Inch
Rs 115,000
Rs 135,000
Sale
TCL
TCL 55C645 QLED 4K Google TV 55 Inch
Rs 105,000
Rs 125,000
Sold Out
TCL
TCL LED 43" 43T6C (QLED)
Rs 87,400
Rs 98,900
Sold Out
TCL
TCL LED 40" 40S59K (Q LED)
Rs 72,105
Rs 79,900
Sold Out
TCL
TCL LED 65" 65P79L (Q LED)
Rs 218,410
Rs 242,000
Sold Out
TCL
TCL LED 98" 98P8K (Q LED)
Rs 827,908
Rs 947,300
Recently Viewed
Sale
Samsung
Samsung DI-9183 Dry Iron
Rs 3,500
Rs 4,200
Sale
Haier
Haier Microwave Oven HGL-20MXP8
Rs 16,600
Rs 19,500
Sale
Anex
ANEX Dry Iron (Light Wt) 1072
Rs 5,170
Rs 5,600
Sale
Gree
Gree Air Purifier GA-170W1
Rs 39,900
Rs 43,100
Sold Out
Samsung
Samsung LED 55" QA-55Q7FAAUSMM
Rs 259,900
Rs 336,900
Sale
Westpoint
Westpoint Hand Blender (WF-9715)
Rs 8,900
Rs 11,500
Rs. 664,905
Rs. 736,800