-14%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
Westpoint
Order via WhatsApp
WestPoint Insect Killer 7112
SKU: 80003834
Rs. 16,290
Rs. 18,900
Save 14%
COD Available
In Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Brand: WestPoint
Model: 7112
Wattage: 2 x 15 W - 30 Watts
Voltage: 220 - 240V
Frequency: 50/60Hz
| General | |
| Brand | WestPoint |
| Model | 7112 |
| Wattage | 2 x 15 W - 30 Watts |
| Voltage | 220 - 240V |
| Frequency | 50/60Hz |
| 2x15 Watts Ultraviolet tubes | Yes |
| Easy to install and clean | Yes |
| Easy tube replacement | Yes |
| Low power consumption | Yes |
WestPoint Insect Killer 7112 Specifications:
- Brand: WestPoint
- Model: 7112
-
Wattage: 2 x 15 W - 30 Watts
- Voltage: 220 - 240V
- Frequency: 50/60Hz
-
2x15 Watts Ultraviolet tubes: Yes
-
No poisonous vapors, irritating odor, or contamination: Yes
-
Easy to install and clean: Yes
-
Easy tube replacement: Yes
- Low power consumption: Yes
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Sold Out
Midas
Midas Ceramic Cooker (Infra X4)
Rs 10,900
Rs 17,400
Sale
Super Asia
Super Asia Air Purifier SAP-10
Rs 39,999
Rs 46,800
Sale
Anex
Anex Ceramic Heater AG-5014
Rs 8,670
Rs 10,100
Sale
Gree
Gree Air Purifier GA-350W1
Rs 59,900
Rs 63,100
Sale
Gree
Gree Air Purifier GA-170W1
Rs 39,900
Rs 43,100
Sale
Westpoint
Westpoint Sun Heater WF-5307
Rs 14,800
Rs 18,900
Recently Viewed
Sale
Dawlance
Dawlance Refrigerator 9101 SD (WHITE)
Rs 38,000
Rs 47,400
Sale
Haier
Haier Ref HRF-368 IARA+ (Red)
Rs 98,000
Rs 115,800
Sale
Dawlance
Dawlance REF 9178 Acce Coral Red (GD)
Rs 93,000
Rs 99,500
Orient
Orient Split AC Inverter 1.0 Ton 12X Divine (Pristine)
Rs 140,000
Sale
Haier
Haier Ref HRF-438 IARA+ (Red)
Rs 103,000
Rs 123,600
Rs. 16,290
Rs. 18,900