-19%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
Westpoint
Order via WhatsApp
WestPoint Insect Killer WF-7110
SKU: 80003303
Rs. 11,900
Rs. 14,700
Save 19%
COD Available
In Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Brand: WestPoint
Model: WF-7110
Power Consumption: 2 x 10 W - 20 Watts
Voltage: 220 - 240V
Frequency: 50/60Hz
| General | |
| Brand | WestPoint |
| Model | WF-7110 |
| Power Consumption | 2 x 10 W - 20 Watts |
| Voltage | 220 - 240V |
| Frequency | 50/60Hz |
| 2x10 Watts Ultraviolet tubes | Yes |
| Easy to install and clean | Yes |
| Easy tube replacement | Yes |
| Low power consumption | Yes |
WestPoint Insect Killer WF-7110 Specifications:
- Brand: WestPoint
- Model: WF-7110
-
Power Consumption: 2 x 10 W - 20 Watts
- Voltage: 220 - 240V
- Frequency: 50/60Hz
-
2x10 Watts Ultraviolet tubes: Yes
-
No poisonous vapors, irritating odor or contamination: Yes
-
Easy to install and clean: Yes
-
Easy tube replacement: Yes
- Low power consumption: Yes
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Sold Out
Midas
Midas Ceramic Cooker (Infra X4)
Rs 10,900
Rs 17,400
Sale
Anex
Anex Ceramic Heater AG-5014
Rs 8,670
Rs 10,100
Sale
Gree
Gree Air Purifier GA-350W1
Rs 59,900
Rs 63,100
Sale
Gree
Gree Air Purifier GA-170W1
Rs 39,900
Rs 43,100
Sale
Westpoint
Westpoint Sun Heater WF-5307
Rs 14,800
Rs 18,900
Sale
Super Asia
Super Asia Air Purifier SAP-10
Rs 39,999
Rs 46,800
Rs. 11,900
Rs. 14,700