-8%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
PEL
Order via WhatsApp
PEL Split AC Inverter 1.5 Ton 18K Super Jumbo T3
SKU: 80012595
Rs. 165,000
Rs. 178,900
Save 8%
COD Available
In Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Brand Name: PEL
Model Name: 18K SUPER JUMBO
Type: T3 Inverter AC
Capacity: 1.5 Ton
Cooling Capacity: 18,000 BTU
| General | |
| Brand Name | PEL |
| Model Name | 18K SUPER JUMBO |
| Type | T3 Inverter AC |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Cooling Capacity | 18,000 BTU |
| Heating Capacity | 18,000 BTU |
| Power Supply | 220-240V, 50Hz |
| Refrigerant | R410A |
| Airflow | 1200 m³/h |
| Color | White |
| Features | Operation at low voltage, 75% energy saving, efficient T3 compressor, 100% copper. |
- Brand Name: PEL
- Model Name: 18K SUPER JUMBO
- Type: T3 Inverter AC
- Capacity: 1.5 Ton
- Cooling Capacity: 18,000 BTU
- Heating Capacity: 18,000 BTU
- Power Supply: 220-240V, 50Hz
- Refrigerant: R410A
- Airflow: 1200 m³/h
- Color: White
- Features: Operation at low voltage, 75% energy saving, efficient T3 compressor, 100% copper.
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Sale
Featured
Gree
Gree GS-18PITH11W Pular Inverter Split AC 1.5 Ton
4.7 (3)
Rs 150,500
Rs 165,000
Sale
Featured
Gree
Gree GS-12PITH11W Pular Inverter Split AC 1 Ton
4.7 (3)
Rs 125,000
Rs 135,000
Featured
Dawlance
Dawlance Sprinter X-30 Inverter Split AC 1.5 Ton
5.0 (3)
Rs 134,000
Dawlance
Dawlance Powercon X-15 Inverter Split AC 1 Ton
Rs 115,000
Sale
TCL
TCL TAC-18T3B Elite Inverter Split AC 1.5 Ton
Rs 163,000
Rs 175,000
Sale
Haier
Haier HSU-13HFCA Marvel Inverter AC 1 Ton
Rs 110,000
Rs 120,000
Rs. 165,000
Rs. 178,900