-10%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
Samsung
Order via WhatsApp
Samsung LED 65" 65U8000F
SKU: 80012341
Rs. 285,000
Rs. 315,700
Save 10%
COD Available
Out of Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Refresh Rate: 60Hz
Resolution: 4K UHD (3840 × 2160)
Processor: Crystal Processor 4K
HDR Support: HDR, HDR10+, HLG
Contrast: Mega Contrast with Contrast Enhancer
| General | |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Resolution | 4K UHD (3840 × 2160) |
| Processor | Crystal Processor 4K |
| HDR Support | HDR, HDR10+, HLG |
| Contrast | Mega Contrast with Contrast Enhancer |
| Motion Technology | Motion Xcelerator |
| Film Mode | Yes |
| AI Upscaling | 4K Upscaling |
| Color Booster | Yes |
| Filmmaker Mode (FMM) | Yes |
| Sound Technology | OTS Lite, Q-Symphony |
| Output Power | 20W RMS (2CH) |
- Refresh Rate: 60Hz
- Resolution: 4K UHD (3840 × 2160)
- Processor: Crystal Processor 4K
- HDR Support: HDR, HDR10+, HLG
- Contrast: Mega Contrast with Contrast Enhancer
- Motion Technology: Motion Xcelerator
- Film Mode: Yes
- AI Upscaling: 4K Upscaling
- Color Booster: Yes
- Filmmaker Mode (FMM): Yes
- Sound Technology: OTS Lite, Q-Symphony
- Output Power: 20W RMS (2CH)
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Featured
TCL
TCL 43P635 4K UHD Android LED TV 43 Inch
4.5 (2)
Rs 92,500
Sold Out
Samsung
Samsung 55CU7000 Crystal UHD Smart TV 55 Inch
Rs 135,000
Rs 158,000
Haier
Haier H43K800FX Android LED TV 43 Inch
Rs 72,000
Dawlance
Dawlance 50G22 Canvas 4K Android LED TV 50 Inch
Rs 97,000
Featured
Dawlance
Dawlance 50G3A Pro 4K Google LED TV 50 Inch
Rs 105,000
Sold Out
Samsung
Samsung LED 32" UA32T5300AUSMM (Smart)
Rs 59,900
Rs 73,600
Recently Viewed
Sale
Samsung
Samsung DI-9183 Dry Iron
Rs 3,500
Rs 4,200
Sale
TCL
TCL LED 85" 85C6K (Mini Q LED)
Rs 664,905
Rs 736,800
Sale
Anex
ANEX Dry Iron (Light Wt) 1072
Rs 5,170
Rs 5,600
Sold Out
Samsung
Samsung LED 65" QA-65Q7FAAUSMM
Rs 322,900
Rs 505,300
Sold Out
Samsung
Samsung LED 55" QA-55Q7FAAUSMM
Rs 259,900
Rs 336,900
Sale
Dawlance
Dawlance LED 75" Delta Series SE
Rs 335,900
Rs 353,600
Rs. 285,000
Rs. 315,700